Płytki wielkoformatowe – kolekcja MARMO D’ORO

płytkia ceramiczna wielki format

Za płytki wielkoformatowe w branży ceramicznej uznaje się płytki, których rozmiar (przynajmniej jednego z boków) przekracza długość 60 cm.
Jednak wraz z rozwojem nowoczesnych technik produkcji na rynku pojawiły się płyty ceramiczne o wymiarach 120×120 cm a nawet 120×240 cm

Zwiększenie wytrzymałości płytek ceramicznych wielkiego formatu architekci wnętrz zaczęli chętnie stosować te rozwiązania nie tylko dla potrzeb komercyjnych ale również w prywatnych domach czy mieszkaniach.

Uzyskany dzięki mega-formatom efekt zapiera bowiem dech w piersiach.

Jedna z naszych kolekcji płyt wielkoformatowych to Marmo d’Oro należących do serii Monolith.

Tym razem tworząc kolekcję projektant odwołał się do japońskiej techniki kintsugi – sztuki naprawiania ceramiki poprzez ponowne łączenie jej kawałków przy pomocy sproszkowanego złota lub innych metali szlachetnych. Dzięki temu płytki z kolekcji Marmo d’Oro odwzorowują biały marmur poprzecinanymi złotymi i szarymi żyłkami przypominającymi złoto i lakę.

Taki wzór doskonale sprawdzi się w aranżacjach klasycznych, w stylu glamour zarówno na ścianie jak i na podłogach w salonach w holach.

płytka dużego formatu

Płytki z kolekcji Marmo d’Oro są rektyfikowane i dostępne w pięciu formatach od 60×60 cm poprzez 80×80 cm, 60×120 cm, aż po wielkoformatowe płytki 120×120 i 120×240, na których wyjątkowe wzornictwo będzie najlepiej wyeksponowane.

płytka-ceramiczna-wielki-format-marmur

Płyty wielkoformatowe są obecnie materiałem uniwersalnym – można je stosować na wiele różnych, również nieoczywistych sposobów. Dzięki możliwości tworzenia na ich powierzchni grafik odwzorowujących kamień i inne materiały stały się bardzo atrakcyjnym elementem aranżacji wnętrz.

Tradycyjnymi powierzchniami zastosowania ceramicznych płyt wielkoformatowych są podłogi i ściany. Na rynku z roku na rok dostrzega się bardzo duże zainteresowanie montażem wielkoformatowych okładzin w kuchniach, sypialniach, salonach, korytarzach i oczywiście łazienkach, zarówno na podłogach, jak i ścianach.

Gres stosowany przy produkcji wielkowymiarowych płyt podłogowych doskonale współpracuje również z ogrzewaniem podłogowym, stąd bardzo często płytka jest kładziona na podłogi w całym domu.

 

Zapraszamy do naszego salonu na przedmieściach Chicago
ZOBACZ KOLEKCJĘ: MARMO D’ORO

Polskie Płytki
(Encore Gallery)
5750 McDermott Dr, Berkeley, IL 60163

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *