Rustykalna kolekcja “Patina Plate”

Płytki rustykalne w łazience

Płytki tonalne to powracający znów trend w projektowaniu wnętrz kuchni oraz łazienek.

Wraz z otworzeniem się rynków designerskich na trendy związanych z naturą i ekologią powróciły również do łask klasyczne powierzchnie rustykalne.

Jednym z unikalnych wzorów kolekcji ceramiki rustykalnej jest kolekcja płytek Patina Plate.
Łączą one w sobie niepowtarzalność znaną z przyrody oraz uniwersalną bazę kolorystyczną, na którą moda nigdy nie przemija.

Projektantom dzięki zastosowaniu najnowszych technik udało się uzyskać na powierzchni ceramiki ciekawy odcień jasnego turkusu. Przypomina on do złudzenia klasyczne patynowe struktury występujące na powierzchniach szlachetnego metalu jakim jest miedź.

Plytki-rustykalne-zielonkawe

Kolekcja Patina Plate świetnie wpisuje się w każdy styl we wnętrzu – zarówno w nowoczesnym minimalizmie, jak i klasycznym, czy retro. Do gustu przypadną głównie osobom ceniącym tradycję i styl klasyczny we wnętrzach.

Chcąc podkreślić wyjątkowość danego wnętrza architekci od zawsze wykorzystywali w swych aranżacjach kruszce umiejętnie łączone z klasycznymi rustykalnymi powierzchniami.
Umiejętne połączenie płytek ceramicznych różnych formatów oraz faktur może sprawić, że wnętrze naszej łazienki stanie się niezwykle wytworne i eleganckie.

Obecnie ceramika rustykalna wspaniale komponuje się w klasycznych wnętrzach, ale również w industrialnych loftach, nowoczesnych apartamentach czy łazienkach łączących różne style.

 

Nowoczesna-klasyczna-lazienka
Kolekcja Patina Plate w połączeniu z nowoczesnymi płytkami imitującymi drewno oraz wielkoformatowymi płytami podłogowymi

Aby uzyskać naturalny efekt rustykalnej powierzchni należy pamiętać iż płytki tonalne nie tworzą wzorów i nie mają znaczników ułatwiających ich układanie.

Każda płytka z danego opakowania posiada niepowtarzalny wzór i barwę, a całość ułożona czy to na podłodze, czy ścianie nie tworzą żadnego wzoru. Jest to zabieg zamierzony dążący do nadania pomieszczeniu unikatowego charakteru. Stąd ich zróżnicowanie, które jest jednak konieczne do osiągnięcia właściwego efektu.

Kolekcja-plytek-ceramicznych-patyna

Kolekcja Patina Plate oferuje trzy warianty kolorystyczne płytek bazowych w kilku modnych formatach:

59,8×59,8 cm, 79,8×79,8 cm, 59,8×119,8 cm, 119,8×119,8 cm, oraz 119,8×239,8 cm. Płytki mają powierzchnie w modnym, matowym wykończeniu. Gresy możemy stosować w pomieszczeniach oraz jako płyty tarasowe i elewacyjne nowoczesnych budynków.

 

Zapraszamy do naszego salonu na przedmieściach Chicago
POLSKIE PŁYTKI

Encore Gallery -3Decorative Panels
5750 McDermott Dr, Berkeley, IL 60163

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *